Reacția lui Eugen Trică după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga 2

FCU Craiova a pierdut acasă cu FC Hermannstadt cu scorul de 1-3, după ce a reuşit să deschidă scorul prin Vladislav Blănuţă (48). Sota Mino a restabilit egalitatea (56), iar Gabriel Iancu, fost jucător al echipei din Bănie, a realizat o dublă pentru oaspeţi (59, 82).

Meciul din Bănie a fost unul perturbat de incidente pe final, jocul fiind întrerupt în minutul 85, după ce fanii gazdelor au rupt scaune şi le-au aruncat pe teren. După cinci minute de aşteptare, arbitrul a trimis jucătorii la vestiare pentru zece minute, iar apoi jocul s-a reluat fără alte incidente.

Ce a spus Eugen Trică după meciul cu FC Hermannstadt

"Am controlat meciul, am avut avantaj după pauză, apoi greșim copilărește. Ne-au costat aceste greșeli și așa s-a scris istoria acestei partide. E normal ca suporterii să fie supărați, au venit mereu după noi, ne-au susținut.

Patronul a avut o discuție cu toată lumea, dar rămâne în vestiar. Dânsul decide dacă rămâne, e devreme, o să aflăm în zilele următoarele", a spus antrenorul.