VIDEO-Umilinţă maximă în Bănie ! FCU Craiova a retrogradat dupa 1-3 cu FC Hermannstadt !

FCU Craiova 1948 şi FC Hermannstadt s-au întâlnit în cadrul ultimei etape din play-out-ul Superligii României.Acest meci reprezenta ultima şansă a oltenilor de a se salva de la retrogradarea directă în Liga 2. Astfel, Craiova era obligată să câştige contra Sibiului.

Oltenii au jucat slab si au pierdut cu scorul de 1-3 partida cu  FC Hermannstadt !

Dacă prima repriză a fost lipsită de goluri, acestea au venit în partea secundă. FCU a deschis scorul prin Blănuţă, în minutul 47.

Dar sibienii au întors incredibil scorul. Mino Sota (55) şi Gabi Iancu (59 şi 82) au punctat pentru Hermannstadt.

Totuşi, cum era de aşteptat, suporterii olteni nu au mai putut suporta umilinţa şi au început să îl înjure pe Adrian Mititelu şi să arunce cu torţe şi scaune pe teren.

Printre scandările suporterilor olteni s-a putut auzi şi: ”Sărim, sărim şi vă măcelărim”.

Meciul a fost întrerupt în min 83. Forţele de ordine au intervenit şi au încercat să îi calmeze pe fanii olteni mai ”gălăgioşi” şi rebeli.

În cele din urmă, meciul s-a reluat în minutul 83, după ce toate celelalte patru meciuri care au început la aceeaşi oră s-au încheiat.

Partida dintre FCU Craiova şi FC Hermannstadt a putut fi reluată după ce jandarmii au intrat în peluză şi au stat cu ochii pe fanii olteni.

- Minutul 48  1-0 -Blănuță deschide scorul în urma unui șut spectaculos din afara careului