Rezultat de egalitate dupa un meci frumos ! Viitorul Ciupercenii Noi-Avantul Rast 2-2

Viitorul Ciupercenii Noi si Avantul Rast,s-au intalnit duminica intr-o partida contand pentru Etapa a 5 a,Seria 1, Liga a 5 a Dolj.

La capatul celor 90 de minute de joc,scorul a fost egal 2-2.

Pentru gazde au marcat : Biban F. min.7 si Biban D. min.80.

Oaspetii au inscris prin Tuta min.55 (11m) si min.60.

Prima repriza a fost controlata de Viitorul,care pe langa golul marcat,a mai avut si alte ocazii clare de a inscrie,insa au fost ratate cu usurinta !

Dupa pauza jucatorii oaspeti au iesit mai motivati de la cabine si au marcat de doua ori,intorcand rezultatul in favoarea lor.

Biban D. de la Viitorul putea restabili egalitatea,insa a ratat o lovitura de la 11 m in min.77 !

Totusi a marcat in min.80 si meciul s-a terminat la egalitate 2-2 !